Tarvitsetko apua palvelun käyttöön?

Jos tarvitset apua palvelun käyttöön liittyen, pyydämme sinua olemaan suoraan yhteydessä kuntasi/kuntayhtymäsi palvelusta vastaavaan.

Ota yhteyttä sähköpostitse tai tarkasta hakuohjeet ja sääntökirjat järjestäjän nettisivuilta: 

Espoo     psop@espoo.fi     www.espoo.fi/psop
Helsinkipsop@hel.fiwww.hel.fi/sote/palveluseteli-fi/psop-jarjestelma/
Kaarina psop@kaarina.fiwww.kaarina.fi/psop
Kajaani psop@kajaani.fi
Kouvolapsop@kouvola.fiwww.kouvola.fi/psop
Kuusamo psop@kuusamo.fi www.kuusamo.fi/tietoa-kuusamosta/organisaatio/perusturva/sairaanhoito/palveluseteli-ja-ostopalvelujarjestelma-psop
Lietopsop@lieto.fiwww.lieto.fi/fi-FI/Sosiaali_ja_terveyspalvelut/Palvelusetelit
Lohjapsop@lohja.fiwww.lohja.fi/default.asp?sivu=1&alasivu=2989
Oulupsop@ouka.fiwww.ouka.fi/psop
PHHyKypsop@phhyky.fi[ilmoitetaan myöhemmin]
PoSapsop@eposa.fiwww.eposa.fi/palvelut/vanhuspalvelut/kotiin-annettavat-palvelut/palveluseteli/
Seinäjokipsop@seinajoki.fiwww.seinajoki.fi/sosiaali-jaterveyspalvelut/ikaantyvienpalvelut/palveluseteli.html
Turkupsop@turku.fiwww.turku.fi/psop
Tuusulapsop@tuusula.fiwww.tuusula.fi/sivu.tmpl?sivu_id=5989
Vantaapsop@vantaa.fiwww.vantaa.fi/hallinto_ja_talous/organisaatio/sosiaali-_ja_terveydenhuollon_toimiala/yksityiset_palvelut/palveluseteli
Vihtipsop@vihti.fiwww.vihti.fi/kasvatus-ja-koulutus/varhaiskasvatus/yksityinen-paivahoito/palveluseteli/